VÆRD AT BESØGE

Nogle dage gad jeg bare godt bo i Århus

Når jeg modtager invitationer som denne, så er det, at jeg drager et lille suk, og tænker…. jeg gad altså godt nogle gange at bo i Århus. Udover at være en smuk og fantastisk hyggelig god shoppe by så er der også masser af kultur og kunstoplevelser som fx.White Gallery .

White Gallery afholder Edition Kunst og Designmarked på fredag og lørdag, og det gad jeg virkelig godt deltage i.

Hvis du bor i Århus eller er i nærheden eller bare har lyst til en længere køretur, så vil jeg anbefale at du kigger forbi.

Nogle dage gad jeg bare godt bo i Århus

 

Bag white gallery står Anja Vind, som ligesom jeg har en glødende passion for kunst, design og interiør. Anja har også en blog og den er meget inspirerende, se med her

 

 

Nogle dage gad jeg bare godt bo i Århus
Artikel
Nogle dage gad jeg bare godt bo i Århus
Beskrivelse
Når jeg modtager invitationer som denne, så er det, at jeg drager et lille suk, og tænker.... jeg gad altså godt nogle gange at bo i Århus. Udover
Forfatter
Boligcious

You Might Also Like

3 Comments

  • Reply
    Anja Vind
    marts 20, 2013 at 13:51

    Åhh, og vi kunne så godt tænke os du kom forbi! Måske næste gang:-)

  • Reply
    Ida
    marts 20, 2013 at 18:54

    Der er ellers to der gerne vil byde på kaffe og kage hvis du kommer? Lokke lokke lokke 😉

  • Reply
    Karina
    marts 20, 2013 at 19:49

    Håber jeg når et smut forbi lørdag! 😀

Leave a Reply