Når jeg modtager invitationer som denne, så er det, at jeg drager et lille suk, og tænker…. jeg gad altså godt nogle gange at bo i Århus. Udover at være en smuk og fantastisk hyggelig god shoppe by så er der også masser af kultur og kunstoplevelser som fx.White Gallery .
White Gallery afholder Edition Kunst og Designmarked på fredag og lørdag, og det gad jeg virkelig godt deltage i.
Hvis du bor i Århus eller er i nærheden eller bare har lyst til en længere køretur, så vil jeg anbefale at du kigger forbi.
Bag white gallery står Anja Vind, som ligesom jeg har en glødende passion for kunst, design og interiør. Anja har også en blog og den er meget inspirerende, se med her
Læs også


3 Comments
Anja Vind
marts 20, 2013 at 13:51Åhh, og vi kunne så godt tænke os du kom forbi! Måske næste gang:-)
Ida
marts 20, 2013 at 18:54Der er ellers to der gerne vil byde på kaffe og kage hvis du kommer? Lokke lokke lokke 😉
Karina
marts 20, 2013 at 19:49Håber jeg når et smut forbi lørdag! 😀